Gdy kończą nam się pomysły na zabawy kreatywne, nie mamy ochoty po raz kolejny sprzątać zabawek, a bajki na ekranie zbyt mocno rozbudzają emocje dziecka, możemy wypróbować słuchania audycji radiowych, nagrań i podcastów Polskiego Radia Dzieciom Polskie Radio Dzieciom

Cyfrowe Polskie Radio Dzieciom przez całą dobę w ciągu tygodnia nadaje ponad 100 premierowych audycji kulturalnych, podróżniczych i naukowych, rozwijających wyobraźnię najmłodszych, pełnych edukujących rozmów dla dzieci i porad dla rodziców do słuchania przez darmową aplikację mobilną, internet i odbiorniki DAB+. Radio nie emituje reklam, za to pomaga rozbudzić wyobraźnię dzieci przyzwyczajanych od najmłodszych lat do obrazów, filmów czy animacji.

W ramówce są audycje muzyczne (na przykład codziennie o 10:30 lekcja muzyczna z towarzyszeniem fortepianu), artystyczne (o 9:30 warsztat artysty). Codziennie o 15:30 emitowana jest gimnastyka buzi z Panią Literka. Popołudniami mamy też do wyboru audycje naukowe, a o 16:30 zajęcia językowe. O stałych porach emitowane są też słuchowiska z bajkami.

Serdecznie zachęcamy!