Zostajemy w domu. Ale wiosna, którą widzimy za oknem, przyzywa nas i zachęca do kontaktu z przyrodą. Proponujemy więc, by wraz z dziećmi zasiać nasiona i obserwować ich wzrost.

Z pewnością z domu znajdzie się plastikowa doniczka, która może zostać przyozdobiona przez dziecko. Kreatywność mile widziana – kolorowy papier, taśma dwustronna, kredki, pisaki niezmywalne. Z kolorowego papieru wycinamy elementy kwiatów (płatki i środki), naklejamy na doniczkę lub pojemnik.

Do przyozdobionej doniczki wsypujemy ziemię (ok. 2/3 wysokości doniczki), wlewamy odrobinę wody i robimy w niej mały dołeczek, w którym umieszczamy wraz z dzieckiem nasionka. Jeśli chcemy uniknąć wyjścia z domu, a nie mamy nasion, świetną alternatywą są pestki jabłka. Ewentualnie możemy też zasadzić w doniczce cebulę i wyhodować z niej szczypiorek.

Proponujemy, zwłaszcza dla starszych dzieci, stworzenie dziennika wzrostu zasianej roślinki. Tym sposobem, w przyjemny sposób dziecko uczy się systematyczności, cierpliwości, oraz obserwuje upływ czasu.