Dziś zapraszamy do pobytu w krainie lodowych zabawek.

W tym roku nie doświadczyliśmy prawdziwej zimy. Możemy zafundować więc dzieciom lodową przygodę w formie zabawy sensorycznej. Dzięki niej dzieci dowiadują się, że woda zamienia się w lód, a także obserwują, że jest to proces odwracalny – pod wpływem wyższej temperatury lód wraca do formy ciekłej. Ponadto dzieci uczą się cierpliwości i dążenia do celu.

Potrzebujemy woreczka lub plastikowego pojemnika. Wkładamy do niego kilka zabawek (np. klocki, plastikowe figurki, drobiazgi z czekoladowych jajek z niespodzianką itp.). Zalewamy je wodą i wkładamy do zamrażarki.

Gdy już nasza magiczna bryła lodu jest gotowa, wyciągamy ją z woreczka/pudełka (czasem trzeba chwilkę odczekać lub – gdy dziecko niecierpliwi się – pomóc sobie ciepłym powietrzem z suszarki) i przekładamy do większego pojemnika. Teraz czas na zabawy małych odkrywców! Dzieci mogą uwalniać zamrożone zabawki, polewając lód ciepłą wodą, kruszyć go widelcem lub drapać plastikowym nożykiem. Lodowe wykopaliska to gwarantowane emocje, i to z nagrodą w postaci uwolnionej zabawki.