Kadra

Właściciel “Zaczarowanych motylków”

Agnieszka Pyszka

Absolwentka filologii rosyjskiej Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz dwóch fakultetów studiów podyplomowych „Zarządzanie rozwojem firmy na rynku UE” i „Zarządzanie kompetencjami” Uniwersytetu Warszawskiego . Doświadczenie biznesowe zdobyła dzięki długoletniej współpracy z firmą konsultingowo-doradczą DGA S.A., w której była odpowiedzialna za zarządzanie projektami szkoleniowo-doradczymi, współpracy ze szkołą językową Centrum Europy, w której odpowiadała za monitorowanie procesu nauczania, wdrażanie działań metodycznych, organizację pracy zespołu metodycznego i badania jakościowe. Od 2013 roku prowadzi niepubliczne żłobki i przedszkola „Zaczarowane motylki” „Zaczarowane motylki”, zarządza projektami szkoleniowo-doradczymi, zajmuje się kompleksową ewaluacją i współpracuje z firmami szkoleniowymi w zakresie prowadzenia szkoleń z planowania projektów i myślenia strategicznego.
Prywatnie szczęśliwa mama 6 – letniej Nataszy :-), która była inspiracją do stworzenia niebanalnej placówki z pomysłem na pracę z maluszkami i ciepłą atmosferą. Jest osobą odpowiedzialną i otwartą, ceni sobie szczerość, bezpośredniość w budowaniu relacji i jasne zasady współpracy.

Zespół

Pani Małgorzata
Absolwentka Wyższej Szkoły Pedagogicznej TWP o specjalizacji: Wczesnoszkolna edukacja zintegrowana z pedagogiką przedszkolną i logopedią. Pracę z dziećmi rozpoczęła w 2004 roku i kontynuuje ją obecnie w stopniu nauczyciela kontraktowego. Ukończyła kurs glottodydaktyki przedszkolnej i nauczania zintegrowanego oraz kurs kwalifikacyjny dla oświatowej kadry kierowniczej w zakresie organizacji i zarządzania oświatą. Ponadto, wyróżnia ją znajomość znaków Makatonu, stosowanych w terapii osób z trudnościami w porozumiewaniu się. Jej zdaniem najważniejsze w pracy z dziećmi jest dostrzeganie indywidualnych cech dziecka i szanowanie jego potrzeb. Praca z dziećmi daje jej wiele radości i nie zamieniłaby jej na żadną inną.
Prywatnie mama dwóch chłopców: sześcioletniego Julka, który jako pierwszy trafił do „Zaczarowanych motylków” i poznał magię tego miejsca i dwuletniego Franka.
Współpracuje z „Zaczarowanymi Motylkami” od stycznia 2014.

Pani Kamila
Absolwentka Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie na kierunku pedagogika specjalna oraz studiów podyplomowych na kierunku pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna. Ukończyła Warsztaty Edukacji Matematycznej Dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym prowadzone według koncepcji prof. dr hab. Edyty Gruszczyk- Kolczyńskiej. Ukończyła kurs kwalifikacyjny dla oświatowej kadry kierowniczej i szkolenie z profilaktyki logopedycznej jako elementu działalności nauczyciela wychowania przedszkolnego. Z dziećmi pracuje od kilku lat. Praca z dziećmi to wyzwanie, ale również codzienne, nowe doświadczenia, a przede wszystkim ogromna satysfakcja, jeśli okazują one swoją radość, zainteresowanie tym, co chcemy im pokazać, czego chcemy ich nauczyć. Najcenniejsza w dzieciach jest ich naturalność oraz szczerość. Jej celem jest zapewnienie podopiecznym radosnego dzieciństwa, a mottem słowa Janusza Korczaka „Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”.
W wolnych chwilach lubi przeczytać dobrą książkę. Interesuje się psychologią dziecka i od niedawna żeglarstwem.
Prywatnie mama dwóch chłopców.
Współpracuje z „Zaczarowanymi Motylkami” od czerwca 2013.

Pani Urszula
Absolwentka Uniwersytetu w Białymstoku na kierunku pedagogika opiekuńczo-wychowawcza. W 2015 rozpoczęła podyplomowe studia kwalifikacyjne w zakresie przygotowania pedagogicznego oraz edukacji wczesnoszkolnej i przedszkolnej. Od 2012 pracuje w przedszkolach, od roku pełniła funkcję opiekuna-kierownika w żłobku “Magiczna Kraina”. Uwielbia prowadzić zajęcia ruchowe i ogólnorozwojowe. Fascynuje ją metoda ruchu rozwijającego Weroniki Sherborne.
Codziennie uczy się czegoś nowego. Uwielbia muzykę, zaraża pozytywną energią i uśmiechem swoich podopiecznych.
W wolnych chwilach lubi słuchać muzyki i tańczyć.
Współpracuje z „Zaczarowanymi Motylkami” od października 2015.

Pani Karolina
Absolwentka Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie na kierunku pedagogika specjalna. Pracę jako nauczyciel wychowania przedszkolnego rozpoczęła w 2011 roku. Swoją wiedzę i umiejętności stara się wzbogacać poprzez warsztaty i kursy pedagogiczne. Ukończyła szkolenie organizowane przez Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli z zakresu Wprowadzenie dziecka w świat pojęć matematycznych oraz warsztaty muzyczne dla nauczycieli Terapia muzyką i ruchem.
Uwielbia pracę z dziećmi a ich uśmiech i rozwój daje jej motywację do działania. W swojej pracy stawia na ekspresję i dziecięcą twórczość, uważa, że dzięki temu może naprawdę poznać dziecko, jego emocje, doświadczenia i przeżycia.
Współpracuje z „Zaczarowanymi Motylkami” od listopada 2015.

Pani Julia
Absolwentka Narodowego Uniwersytetu Pedagogicznego im. M. P. Dragomanowa w Kijowie. Ukończyła studia drugiego stopnia na kierunku Pedagogika Specjalna o specjalizacji defektologia, surdopedagogika i psychologia praktyczna, uzyskując kwalifikacje nauczyciela klas początkowych w szkołach dla dzieci z wadami słuchu oraz psychologa praktyka w instytucjach oświatowych. Podczas studiów zdobywała doświadczenie zawodowe odbywając praktyki w specjalistycznych placówkach dla dzieci: przedszkolach, szkołach i ośrodkach opiekuńczo – wychowawczych oraz pracując jako opiekunka, a w okresach wakacyjnych – jako wychowawca kolonijny. Po ukończeniu studiów przez dwa lata zdobywała doświadczenie zawodowe pracując w przedszkolu jako wychowawczyni dzieci w różnym wieku z wadami słuchu. Cechuje ją indywidualne podeście do każdego podopiecznego.
Jest osobą spokojną, pogodną, otwartą, kreatywną i odpowiedzialną. Uwielbia podróżować. Wykonywanie prac plastycznych przynosi jej radość i satysfakcję. Taniec daje natchnienie i otwiera na nowe pomysły.
Współpracuje z „Zaczarowanymi Motylkami” od lutego 2015.