Kadra

Zaczarowane motylki - Specjaliści

Aneta Lesiak
Absolwentka Akademii Pedagogiki Specjalnej im. M. Grzegorzewskiej w Warszawie o specjalizacjach: resocjalizacyjnej, opiekuńczo-socjalnej i kryminologicznej. Dyplomowany logopeda. Terapeuta Integracji Sensorycznej I i II stopnia, posiada kwalifikacje do diagnozowania, planowania i prowadzenia terapii. Jej przygoda pracy z dziećmi rozpoczęła się 7 lat temu, kiedy jako studentka 2-go roku pedagogiki zaczęła pracować jako opiekunka dzieci w różnym wieku. Zajęcie to pochłonęło większość jej czasu wolnego. Najmłodszy chłopiec miał 6 m-cy i spędziła z nim prawie 4 lata. Opiekując się z nim zdobywała doświadczenie również w pracy z jego starszymi siostrami. Zaufali jej również rodzice rodzeństwa w wieku 1,5 i 2,5 roku. Jako studentka uczelni pedagogicznej, odbyła wiele praktyk w specjalistycznych placówkach dla dzieci w różnym wieku: świetlice, szkoły, ośrodki opiekuńczo – wychowawcze. W okresach wakacyjnych  pracowała jako wychowawca kolonijny. W wolnych chwilach lubi podróżować, słuchać muzyki i oddawać się pasji kulinarnej.

Współpracuje z „Zaczarowanymi Motylkami” od kwietnia 2013.

Iwona Rytter
Absolwentka pedagogiki wczesnoszkolnej na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie oraz pedagogiki ogólnej na Uniwersytecie Warszawskim. Ukończyła dodatkowo podyplomowe studia w zakresie logopedii i neurologopedii na Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie oraz podyplomowe studia surdologopedii na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Ukończyła także kurs języka migowego, którego organizatorem był Polski Związek Głuchych.

Doświadczenie zawodowe zdobywała w przedszkolach, szkołach, poradniach specjalistycznych oraz placówkach integracyjnych podczas praktyk, w czasie których przygotowywała oraz prowadziła zajęcia z dziećmi. Była wieloletnim pracownikiem Instytutu Fizjologii i Patologii Słuchu w Warszawie, gdzie odbywała także praktyki specjalizacyjne.

Od dzieci czerpie energię i radość życia. Dzięki nim nie zapomina, że szczerość i bezpośredniość to jedne z ważniejszych cech charakteru.

W wolnych chwilach biega i odwiedza antykwariaty z książkami, którymi zapełnia cały dom. W sezonie wiosenno-letnim zaszywa się na działce i chłonie wszystko, co zaproponuje las. Natomiast zima bez nart jest dla niej, jak zima bez bałwana i sanek dla dzieci : )

Współpracuje z „Zaczarowanymi Motylkami” od lutego 2014.

Helena Polevska
Absolwentka Żytomierskiego Uniwersytetu Państwowego im. Iwana Franki  na kierunku Psychologia i pedagogika społeczna. Posiada doświadczenie w pracy z małymi dziećmi. Aby być coraz lepszym pedagogiem i psychologiem, nie poprzestaje na wykształceniu wyższym. Nieustannie rozwija swoje kompetencje, uczestnicząc w licznych szkoleniach zawodowych. Specjalizuje się między innymi w terapii sztuką i bajkami (tzw. bajkoterapia), odczytywaniu emocji i pracy z nimi. Stale pogłębia swoją wiedzę na temat wpływu obrazów i  metod psychologicznych na dobre samopoczucie dziecka. Używa między innymi metod obecnych w coachingu, konsultacji psychologicznej czy dramie, aby lepiej zrozumieć swoich podopiecznych.

Lubi  poznawać nowe miejsca i inne kultury. Kolekcjonować i czytać książki, pogłębiające jej umiejętności zawodowe i prywatne pasje. Uwielbia pływanie i długie spacery, które ją bardzo relaksują. Słucha muzyki i chętnie śpiewa, co wykorzystuje również w pracy z przedszkolakami.

Współpracuje z „Zaczarowanymi Motylkami” od marca 2015.